3x bewijs voor je belofte als school

28 mei 2020

Wil je nog efficiënter met je tijd omgaan?

24 juni 2020

3x bewijs voor je belofte als school

28 mei 2020

Wil je nog efficiënter met je tijd omgaan?

24 juni 2020

Ander bewijs voor je belofte aan ouders

Ouders van jonge kinderen zoeken bewijs voor wat je beloofd op je site, in je folder, schoolgids én tijdens je rondleiding. Ze zijn geïnteresseerd, maar moeten alleen nog overtuigd worden van je woorden om hun kind in te schrijven op je school. Dat kun je doen via een paar stappen. In deze 2e blog lees je hier meer over.

Keurmerk, award of prijs

Als je een keurmerk hebt behaald, dan ben je uiteraard enorm trots. Zet dit keurmerk (bijvoorbeeld Excellente school of Google Reference School) duidelijk op de homepagina van je site, zet het bericht op je social media en plaats het ook op je school. Hang het bordje bij de voordeur of in de gang, waar iedereen binnenkomt.

Andere voorbeelden zijn:

  • Nominatie, winnen of eervolle vermelding van één van je leraren voor ‘Leraar van het jaar’
  • Lidmaatschappen van beroepsverenigingen of instanties
  • Samenwerking met bekende partners

De keurmerken, awards of prijzen hoeven niet bekend te zijn, als ze maar serieus zijn. Ook nominaties of het winnen van onbekende keurmerken zijn het vermelden waard. Ben je bezig met het kiezen van een speeltoestel samen met je leerlingen en hun ouders, dan is het heel interessant om dat duidelijk te vermelden op je site. Je laat ook de uiteindelijke keuze van de leerlingen of de leerlingenraad zien op je site met daarbij een kort en goed geschreven tekst hoe het keuzeproces is verlopen. Je laat dan duidelijk zien dat de leerlingen een belangrijke stem hebben en actief mogen meedenken over besluiten.

Toon het aan met je gedrag

Mooie woorden uit je missie en visie op je site zijn leeg, als je teamleden of jijzelf niet iedere dag aantonen dat je hier écht achter staat. Dus wees je ervan bewust dat je altijd je belofte moet uitdragen. Of de klas nu naar de gymles loopt, bij een voorstelling is of buiten speelt op het schoolplein.

Zomaar een voorbeeld: je geeft in je belofte aan, dat je betrokken bent. Tijdens het buitenspelen, gebeurt er iets tussen de leerlingen. Er is ruzie, terwijl de leerkracht met collega’s praat en er niet gelijk iets aan doet. Wordt dit gezien door één of meer ouders uit je potentiële doelgroep, dan blijft er dus weinig over van je mooie woorden. Dit soort berichten verspreidt zich altijd heel snel en het kost heel veel tijd en inspanning om de effecten van één gebeurtenis weer terug te draaien.

Vermeldingen of interviews

Ben je recentelijk geïnterviewd of word je vermeld in een artikel of andere publicatie, plaats dit soort berichten ook op je site. Heb je misschien een whitepaper geschreven over jullie onderwijsconcept, die ook interessant is voor ouders, plaats die dan ook op de site.

Al dit soort vermeldingen tonen aan dat de school professioneel omgaat met het onderwijs en er mooie resultaten mee behaald.

Heel veel succes bij het plaatsen van je bewijsmateriaal.

Ik hoop je snel te ontmoeten en voeg me gerust toe aan je netwerk! Heb je nog vragen of hulp nodig, dan kun je me bereiken via 06-3838 5749 of via mail jozet@jozet.nl.

Warme groet,

Jozet

Zou je deze blog willen delen met jouw connecties? Dat zou ik echt geweldig vinden. Alvast heel veel dank!